Stulpai

Skirtingoms tvorų rūšims naudojami skirtingi tvoros stulpai. Segmentinių tvorų stulpai. 60x40mm metalinio profilio stulpai naudojami montuojant įvairaus tipo segmentinės tvoros elementus. Stulpai gali būti cinkuoti karštuoju būdu. Stulpai padengiami cinku tiek iš išorės, tiek iš vidaus (minimalus cinko dangos storis – 80 mikronų), taip pat gali būti padengti bet kokios spalvos poliesterine danga iš RAL spalvų paletės. Stulpai parduodami su plastmasiniais kamšteliais.

Skardinės tvoros iš tvoralenčių stulpai. Stulpai pagaminti iš 80×40 mm profilinio plieno, sienelė – 2.50 mm.

Metalinės tvoros iš vertikalių strypų stulpai. Plieninių stulpų standartiniai matmenys  – 60×40 mm. Galimi ir kiti matmenys.

Vartų ir vartelių stulpai. Vartų stulpai pagaminti iš 80×80 arba 100×100 mm plieno profilio. Vartelių stulpai pagaminti iš 60×40 mm plieno profilio.

Tinklinės tvoros stulpai. Stulpai parduodami sukomplektuoti, t.y. į kainą įeina plastikinis stulpo kamštelis bei atitinkamas skaičius vielos laikiklių.Stulpai pagaminti iš plieninio apvalaus vamzdžio, padengti karštu cinku (minimalus cinko dangos storis –  80 mikronų) arba (ir) padengti norimos spalvos poliesterine danga (PVC).Populiariausi tvorų stulpų išmatavimai pateikiami žemiau esančioje lentelėje. Pateikus išankstinį užsakymą – galimi ir kiti stulpų išmatavimai.

Stulpų atramos. Montuojant tinklinę tvorą  yra naudojamos  stulpų atramos. Atramos tvirtinamos prie stulpų  specialiomis  metalinėmis  apkabomis.Stulpų atramų išmatavimai pateikiami žemiau esančioje lentelėje. Pateikus išankstinį užsakymą – galimi ir kiti išmatavimai.

Papildoma informacija apie tvorų stulpus

Tvoros stulpai yra neatsiejama visos tvoros dalis. Galima drąsiai teigti, kad tai vienas iš pagrindinių elementų, nuo kurio prasideda visi tvoros montavimo darbai. Labai dažnai susiduriama su nuomone, kad tvoros stulpai – tai tik stulpeliai, kurie „prilaiko“ tvorą ir daugiau nieko, tačiau juose slypi kur kas platesnis funkcionalumas ir reikšmingumas visai tvoros kokybei.

Pagrindinis tvoros stulpų darbas yra atlaikyti visas tvorą veikiančias pašalines jėgas ir laikyti jos lenteles ar strypus savo vietoje. Tačiau patį didžiausią darbą tikriausiai atlieka kampiniai stulpai, kadangi jiems tenka dvigubai didesnė apkrova, todėl kiekvienos tvoros projektas turi būti kruopščiai apgalvojamas ir parenkamos kokybiškiausios medžiagos tvoros montavimui.

Kadangi tvorų gali būti pačių įvairiausių tai tvoros stulpai taip pat pasižymi plačia pasirinkimo palete tam, kad kiekviena tvora atrodytų tiesiog nepriekaištingai. Skirtingos tvorų stulpų medžiagos, konstrukcijos, formos bei spalvos padės jums realizuoti savo idėją ir sukurti tobulą bendrą tvoros vaizdą.

Montuojant naująją tvorą yra pradedama nuo tvoros stulpų. Įvertinkite visus faktorius, kurie ateityje veiks jūsų tvorą, o tiksliau – tvoros stulpus, ir pasirinkite tvirtą, patikimą pagrindą tvorai. Taip pat didelį dėmesį skirkite ir tvoros stulpų montavimui. Rekomenduojama tvoros stulpus įtvirtinti betono arba žemių pagalba (dažniau yra pasirenkamas betonas). Verta atkreipti dėmesį ir į patį betono naudojimą: pilkite betoną tik tada, kai stulpas jau yra įstatytas į duobę, kadangi taip išvengsite galimo vandens kaupimosi, kuris darytų įtaką jūsų tvoros stulpams. Taip pat nepamirškite, kad skubėjimas prie nieko gero nepriveda, tad leiskite stulpams „susistovėti“, tik taip užtikrinsite maksimaliai išnaudotas galimybes tvoros kokybei pagerinti.

Kadangi visos tvoros skirtingos, tai ir tvoros stulpai pasižymi skirtingomis savybėmis. Derinkite ne tik medžiagas, spalvas, formas ir kitas detales, kurios gali daryti įtaką bendram visos tvoros vaizdui, tačiau ir jos tvirtumui. Rinkitės tvoros stulpus, kurie turi apsauginius sluoksnius, pvz.: mediniai tvoros stulpai dažniausiai jau būna impregnuoti ir taip apsaugoti nuo pašalinių veiksnių.